Czym są przenośniki łańcuchowe

Kategoria: Uncategorized

Urządzeń, które stosowane są w fabrykach i zakładach produkcyjnych, jest całkiem dużo. Jednym z nich są przenośniki łańcuchowe, mają one za zadanie usprawnić transport, wyręczenie ludzi w pracy oraz pracę całego systemu produkcji. Przede wszystkim należy pamiętać, że przenośniki tego typu mogą być elementem linii produkcyjnych, ale także mogą być samodzielnymi elementami.

Przenośniki łańcuchowe i ich rodzaje.

Najważniejszą informacją, jeśli chodzi o przenośniki łańcuchowe, jest fakt, że są to urządzenia transportu bliskiego i zwykle stosowane są na stosunkowo niewielkich obszarach jak np. magazyn czy hala produkcyjna. Jednym z bardzo popularnych zastosowań tego rodzaju przenośników jest załadunek czy też rozładunek towarów na i z pojazdów dostawczych. Dokonując wyboru odpowiedniego przenośnika, trzeba oczywiście pamiętać, aby dobrać go do częstotliwości oraz tego co ma być transportowane przy jego wykorzystaniu. Najważniejszym i zarazem najprostszym podziałem przenośników jest podział na cięgnowe oraz bezcięgnowe. Oczywiście podział ten może być później bardziej uszczegóławiany.

Gdzie znajdą zastosowanie łańcuchowe przenośniki.

Przenośniki łańcuchowe w oparciu o konstrukcję cięgnową najczęściej stosowane są do transportu rzeczy ciężkich, niewymiarowych czy też ogólnie rzecz biorąc będących trudnymi w transporcie. Do transportu tego rodzaju produktów przenośniki taśmowe czy też paskowe zwykle się nie nadają i dlatego też właśnie przenośniki łańcuchowe są doskonałą alternatywą dla powyższych zastosowań. Bardzo istotnymi cechami tych przenośników mającymi wpływ na ich zastosowanie jest duża odporność na tarcie wytrzymałość. Pozwala to na podnoszenie i transport materiałów, których innymi sposobami nie da się przenosić. Przenośniki tego typu mają bardzo dużo zastosowań i dlatego też są stosowane w takich miejscach jak magazyny, rozlewnie wód, hale produkcyjne i wiele innych.

Więcej informacji na: https://lean-tech.pl/przenosniki-lancuchowe/